XtGem Forum catalog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://postheaven.net/haneymatzen0/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://postheaven.net/suarezsuarez04/kancelaria-upadlosc-konsumencka-vk6l
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/page63tuttle/blog/KancelariaUpadoKonsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Co będziesz musiał wiedzieć, żeby ogłosić upadłość konsumencką?Badając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chcę rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Po pierwsze przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły pełno zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE